KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16065359
nr 1606 5359
Alexander Tolstoy
(1895-1969), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 48x51 cm, yttermått inklusive ram: 67x70 cm
Alexander Tolstoy, rysk-svensk greve och målare, verksam i Dalarna, född 1895 i Sankt Petersburg, död 1969.
måndag 18 mars 2024
kl 20:57:32
Alexander Tolstoy
Läs mer om Alexander Tolstoy